Športové kurzy
Zameriavame sa na športové aktivity, ktoré pomôžu deťom rozvíjať sa a správne rásť. Deti rastú raketovým tempom, a preto je dôležité podchytiť už v ranom veku, aby sa ich telo rozvíjalo komplexne. Okrem špecializovaných pohybových aktivít ponúkame individuálny prístup, aký bežne nepoznáte a trénerov, akých ľahko nenájdete.
Makačka pre Á-čka
Miesto: ZŠ Mlynská, Senec + ovál pri hale Slávia
Rozvoj fyzickej kondície detí, ich koncentrácie a vytrvalosti. Cieľom je využiť na 100 % pozitívne vplyvy atletiky - zlepšenie koordinácie, spánku, zvýšenie kapacity pľúc, obratnosti, sebavedomia a mentálnych reakcií, posilnenie metabolizmu a imunity atď. Plánujeme podporovať otužovanie detí – termoreguláciu - trénovať budeme na novom seneckom ovále pokiaľ sa bude dať. Naučíme sa správnu techniku behov, skokov, hodov, vrhov, natrénujeme nízke a vysoké štarty, prekážkové a štafetové behy. Atletika je najlacnejším športom, nepozná vekové obmedzenia, behať sa dá vždy a všade.
Posilňovačka je hračka
Miesto: ZŠ Mlynská, Senec
Komplexný kondično-gymnastický tréningový program vhodný ako doplnok k inému športu, alebo ako hlavná pohybová aktivita, je ideálna pre všetky vekové kategórie. Sústredíme sa v ňom presne na rozvoj svalov, ktoré iné športy zanedbávajú, ale pre deti sú kľúčové - to všetko hlavne zábavnou formou. Hlavným cieľom je spevňovanie hornej časti tela (primárne chrbtového svalstva), zvýšenie kĺbovej pohyblivosti, zlepšenie odrazových a koordinačných schopností detí. Hlavnými pomocníkmi nám aj deťom budú švihadlo, obruč, trampolína a rebriny.